Strona główna >> Oferta >> Kurtyny powietrzne >> Nagrzewnice FRICO

Nagrzewnice FRICO

Przenośna nagrzewnica K 21, 2 kW

Nagrzewnica K 21 jest urządzeniem o bardzo mocnej i zwartej konstrukcji. Świetnie nadaje się do ogrzewania takich pomieszczeń jak garaże, przyczepy kempingowe, domki letniskowe, mniejsze biura itp. Urządzenie to posiada samoregulujący element ceramiczny. Samoregulacja polega na zjawisku ciągłego dostosowywania się mocy grzewczej do stopnia schładzania grzałek. (np. przepływ powietrza). Im bardziej element jest schłodzony tym osiągana jest większa moc grzewcza. Maksymalny wzrost temperatury powietrza wynosi 65°C. Obudowa wykonana jest z zabezpieczonej przed korozją blachy stalowej, malowanej proszkowo na kolor biały.


Stacjonarna nagrzewnica serii CAT, 3 - 9 kW

Nagrzewnice serii Cat są stacjonarnymi urządzeniami przeznaczonymi do ogrzewania takich obiektów jak magazyny, garaże, warsztaty czy mniejsze sklepy. Wszystkie modele posiadają wbudowany termostat, za pomocą którego można sterować wentylatorem i mocą grzewczą lub tylko mocą grzewczą. Urządzenia te można również sterować poprzez zewnętrzny selektor mocy, termostat i przekaźnik czasowy. Zaopatrzone są we wspornik montażowy umożliwiający nachylenie urządzenia pod kątem 10°. Zakres nastawy na termostacie 5 – 40°C. Obudowa wykonana jest z zabezpieczonej przed korozją blachy stalowej pomalowanej proszkowo na kolor biały.

 • C 3, C 5, C 9

Wyposażenie: zewnętrzny selektor mocy, termostat, przekaźnik czasowy.


Przenośne nagrzewnice TIGER 2 – 9 kW, 15 kW, 20 i 30 kW

Nagrzewnice serii Tygrys są przenośnymi aparatami grzewczo-wentylacyjnymi o solidnej i trwałej konstrukcji. Głównym zastosowaniem tych nagrzewnic jest ogrzewanie warsztatów, garaży oraz innych obiektów przemysłowych. Urządzenia tej serii mogą być w prosty sposób zamontowane na ścianie. Wszystkie modele posiadają wbudowany termostat, za pomocą którego można sterować wentylatorem i mocą grzewczą lub tylko mocą grzewczą. Zakres nastawy 5 – 40°C. Obudowa wykonana jest z zabezpieczonej przed korozją blachy stalowej pomalowanej proszkowo na kolor czerwony. Nagrzewnice są wyposażone w przewód zasilający z wtyczką.


Stacjonarne nagrzewnice serii PANTHER 6-15 kW, 20 i 30 kW

Nagrzewnice Pantera są urządzeniami charakteryzującymi się niskim poziomem głośności, przeznaczone są do montażu stacjonarnego. Odpowiednie do ogrzewania, osuszania i wentylacji takich pomieszczeń jak warsztaty, centra sportowe, sklepy czy suszarnie. Moc grzewcza i przepływ powietrza jest regulowany poprzez zewnętrzny panel sterowania (dodatkowe wyposażone). Dzięki odpowiednio wyprofilowanym wspornikom montażowym można w prosty sposób ukierunkować strumień powietrza.
W nagrzewnicach SE 6 – 15, zakres pracy wbudowanego termostatu wynosi 5-35
°C.

Nagrzewnice SE 20 – 30, wyposażone są w wewnętrzny termostat umożliwiający schłodzenie niepracujących grzałek.
Obudowa wykonana jest z zabezpieczonej przed korozją blachy stalowej pomalowanej proszkowo na kolor biały.
SE 06, SE 09, SE 12; SE 15; SE 20; SE 30.
SE 135 – 440/500V3~, SE 305 – 440/500V3~
Wyposażenie: panel sterownia, komora mieszania, zestaw do osuszania, kierownice powietrza, zabezpieczenie przeciążeniowe, przekaźnik czasowy, automatyczny regulator temperatury, automatyczny regulator temperatury i przepustnicy, zewnętrzny termostat dwustopniowy, wentylator wyciągowy.


Stacjonarna nagrzewnica serii ELEKTRA, 3 – 15 kW

Elektra to wysokiej klasy aparat grzewczo-wentylacyjny produkowany w wersji kompaktowej do pracy w warunkach ekstremalnych. Aparat jest wykonany ze stali nierdzewnej i zaprojektowany przede wszystkim z myślą o montażu stacjonarnym. Jednak uchwyty montażowe, po zmianie ich ustawienia, umożliwiają użytkowanie aparatu jako przenośnego.

Elektra jest dostępna w czterech wersjach:

 • Elektra C dla środowiska korozyjnego. Przeznaczona do użytkowania w wilgotnym i agresywnym środowisku, np. myjni samochodowych. Obudowa ze stali kwasoodpornej; kratka i wsporniki malowane wysokiej odporności lakierem w kolorze RAL 3020.
  Stopień ochrony IP 65
 • Elektra F dla środowisk o podwyższonym zagrożeniu pożarowym; zaprojektowana specjalnie   z myślą o przemyśle tekstylnym, drzewnym, wiejskich pomieszczeniach gospodarczych itp.
  Stopień ochrony IP 65
 • Elektra V przeznaczona do użytkowania na statkach i w przemyśle morskim. Odporna na wibrację i korozję. Zatwierdzona przez Det Norske Veritas.
  Dostępna wersja zasilania 440V/60Hz.
  Stopień ochrony IP 44
 • Elektra H dla środowisk o wysokiej temperaturze. Zaprojektowana do pracy w temperaturze otoczenia do + 70oC.
  Stopień ochrony IP 4

tworzenie stron internetowych millenium studio | strona korzysta z cookies