Klimatyzator z wi-fi

Urządzenia przenośne z dostępem do internetu są już od dawna zupełnie normalnym zjawiskiem, które nikogo nie dziwi. Producenci nowych sprzętów nie przestają jednak nas zaskakiwać kolejnymi pomysłami na wykorzystanie bezprzewodowych technologii! Jednym z takich projektów jest klimatyzator z WiFi, którym użytkownik może sterować nie tylko za pomocą dołączonego pilota, lecz także za pośrednictwem tabletu lub smartfona. Wystarczy zainstalować wskazaną przez producenta aplikację, aby mieć stały dostęp do wszystkich funkcji klimatyzatora z dowolnego miejsca na ziemi!

Powiew WiFi w Twoim domu

Lata w Polsce z roku na rok stają się coraz bardziej upalne. Temperatura wynosząca ponad 30 stopni powoli staje się stałym elementem okresu wakacyjnego. Tak silne upały mogą stanowić poważne zagrożenie zdrowotne dla osób starszych, dla dzieci, a także dla zwierząt. Do tego trzeba wziąć pod uwagę fakt, że wiele domów ma okna ustawione na osi wschód-zachód, co oznacza, że wiele pomieszczeń błyskawicznie się nagrzewa w godzinach porannych lub popołudniowych.

Modele wyposażone w moduł WiFi pozwalają Ci nie tylko zadbać o prawidłową temperaturę w domu nawet wtedy, gdy jesteś w pracy. Dzięki aplikacji jesteś w stanie także dynamicznie reagować na zmienne warunki atmosferyczne, np. gwałtowne ochłodzenie w wyniku którego praca klimatyzatora nie jest już potrzebna. Stałe połączenie z urządzeniem pozwala Ci także zaoszczędzić prąd! Dla przykładu – możesz włączyć urządzenie dopiero na kilkanaście minut przed Twoim powrotem z pracy, żeby wejść do przyjemnie wychłodzonego mieszkania. Pamiętaj tylko, aby nie narazić organizmu na zbyt dużą różnicę temperatur – może się to skończyć niechcianą chorobą w samym środku lata! Łączność WiFi przydaje się także, kiedy masz w domu psa lub kota. Możesz zapewnić swoim zwierzętom optymalne warunki nawet wtedy, kiedy zapomnisz ustawić klimatyzator przed wyjściem z domu!

Zmieniaj temperaturę samym głosem!

Nie możesz znaleźć ani pilota, ani telefonu? Nic straconego! Na rynku istnieją także klimatyzatory WiFi, które można zsynchronizować z domowymi asystentami autorstwa np. Google albo Amazon. Po prostu powiedz głośno, jaką temperaturę chcesz ustawić, a Twój inteligentny dom wszystkim zajmie się za Ciebie!