FAQ

1. Z jakimi kosztami wiążą się usługi firmy El-Krak?

Nie podajemy konkretnego cennika, ponieważ nie ma dwóch takich samych realizacji, a cena każdej z nich uzależniona jest od wielu czynników. Dlatego w celu wyceny usługi zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami. Przy opracowaniu kosztorysu brane są pod uwagę między innymi takie czynniki jak rodzaj wybranego systemu, wielkość oraz liczba pomieszczeń, warunki panujące w danych pomieszczeniach, warunki montażowe, a także indywidualne potrzeby oraz oczekiwania klienta. Przygotowanie kosztorysu jest bezpłatne.
 

2. Dlaczego warto zainwestować w klimatyzację?

Dzięki zastosowaniu odpowiednich systemów klimatyzacji można w znaczny sposób zwiększyć komfort przebywania w danym pomieszczeniu, a tym samym zapewnić odpowiednie warunki do pracy, nauki czy też odpoczynku. Udowodniono bowiem, że temperatura w pomieszczeniu oraz jakość powietrza mają znaczący wpływ na wydajność pracy i innych wykonywanych czynności, a także na samopoczucie człowieka (a także zwierząt). Co więcej, nowoczesne systemy klimatyzacji nie tylko zapewnią optymalną temperaturę powietrza, ale też usuną z niego nadmiar wilgoci.

3. Jak działa klimatyzacja?

Najogólniej mówiąc, zasada działania klimatyzacji polega na poborze energii w jednym miejscu i jej oddaniu w innym miejscu. W zależności od wybranego modelu klimatyzatora urządzenie to pełni funkcję chłodzenia, wentylacji, oczyszczania, a także ogrzewania powietrza.

4. Jak wybrać odpowiedni system klimatyzacji?

Wybierając system klimatyzacji, należy wziąć pod uwagę wiele czynników, takich jak na przykład:

  • funkcja instalacji (tylko chłodzenie powietrza czy jeszcze oczyszczanie, osuszanie i ogrzewanie?),
  • liczba i lokalizacja pomieszczeń,
  • przeznaczenie pomieszczeń.

Nie jest to łatwe zadanie, dlatego warto skorzystać z pomocy fachowców. Nasi specjaliści oferują profesjonalne doradztwo i pomoc na każdym etapie - od wstępnego rozeznania, po wybór urządzenia, jego montaż oraz serwisowanie.
 

5. Gdzie zamontować jednostkę wewnętrzną, a gdzie wewnętrzną?

Każdy model klimatyzatora może wiązać się z innymi wymogami dotyczącymi montażu jednostki wewnętrznej oraz zewnętrznej. Warto zdać się na opinię fachowców i zalecenia producenta, ponieważ nieodpowiedni montaż nie tylko utrudni prace konserwacyjne i serwisowe, ale też może stać się przyczyną generowania zbyt dużego hałasu oraz przeciągów.
 

6. Dlaczego warto wybrać ogrzewanie podłogowe?

Ten rodzaj ogrzewania zapewnia maksymalny komfort przebywania w pomieszczeniach, ponieważ ciepło jest rozprowadzane równomiernie i nie dochodzi do miejscowego przegrzania. Ogrzewanie podłogowe jest ponadto trwałe, energooszczędne, a także zdrowsze i bardziej higieniczne niż tradycyjne systemy (dzięki niemu nie dochodzi między innymi do unoszenia się kurzu w powietrzu).

7. W jaki sposób montowane jest ogrzewanie podłogowe?

Do montażu ogrzewania podłogowego wykorzystujemy maty Thermoval TV. Dzięki tej technologii montaż jest prosty i szybki - sposób rozkładania mat jest znacznie bardziej elastyczny niż w przypadku tradycyjnych kabli i pozwala na dopasowanie do indywidualnych warunków panujących w danym pomieszczeniu.
 

8. Czy maty i kable muszą być montowane pod całą powierzchnią podłogi?

Na szczęście nie jest to konieczne. Podczas montażu ogrzewania podłogowego pomija się miejsce pod meblami do zabudowy, a także innymi elementami zamontowanymi na stałe (na przykład wanna, brodzik).

9. W jakim celu stosuje się oczyszczacze powietrza?

Powietrze zarówno w domu, jak i mieszkaniu może zawierać niewidoczne gołym okiem zanieczyszczenia. Te z kolei mogą powodować reakcje alergiczne, problemy z koncentracją, łzawienie oczu, bóle głowy czy też ogólny dyskomfort. Zastosowanie odpowiednich systemów oczyszczania powietrza pozwoli pozbyć się szkodliwych czynników.
 

10. Czy ogrzewanie prądem elektrycznym generuje wysokie rachunki za prąd?

Niekoniecznie. Wystarczy wybrać odpowiedni piec akumulacyjny i precyzyjnie dostosować jego ustawienia do indywidualnych preferencji. Dzięki możliwości dopasowania ustawień do naszych potrzeb oraz warunków panującym w każdym pomieszczeniu możliwe jest zapewnienie maksymalnego komfortu przebywania w pomieszczeniach bez obawy o drastyczny wzrost opłat za energię elektryczną.

11. Jak zredukować koszty związane z podgrzaniem wody?

Wystarczy wybrać odpowiednie ogrzewacze wody. W naszej ofercie dostępne są wyłącznie urządzenia energooszczędne, które zapewnią szybkie podgrzanie odpowiedniej ilości wody bez poboru dużej ilości prądu.

12. W jakim celu stosuje się ogrzewanie rynien i podjazdów?

Dzięki wykorzystaniu odpowiednich systemów możemy szybko i skutecznie uporać się z oblodzeniem oraz śniegiem nagromadzonym na dachu, rynnie, chodniku, podjeździe, schodach i różnego rodzaju instalacjach. Pozwala to na zachowanie maksymalnie bezpiecznych warunków.

13. Jak często należy serwisować klimatyzację?

By klimatyzacja pracowała sprawnie i nie stała się siedliskiem bakterii, należy pamiętać o jej prawidłowym użytkowaniu oraz serwisowaniu. W przypadku instalacji w prywatnych domach oraz mieszkaniach, a także w biurach należy wykonywać te czynności minimum 2 razy w roku. W przypadku obiektów użyteczności publicznej, szczególnie związanych z gastronomią i żywnością, prace te powinny być wykonywane jeszcze częściej.

14. Dlaczego warto wybrać kominki elektryczne?

Tradycyjne kominki nie tylko wprowadzają do wnętrza wyjątkowy klimat, ale też ogrzewają pomieszczenia. Jednak bywają one kłopotliwe zarówno w montażu, jak i utrzymaniu. Zdecydowanie prostszą w montażu i obsłudze, a przede wszystkim bezpieczniejszą alternatywę stanowią kominki elektryczne. Można je zainstalować w każdym pomieszczeniu bez konieczności podłączenia do komina czy też spełnienia rygorystycznych wymogów związanych z bezpieczeństwem przeciwpożarowym. Nie wiążą się też z emisją spalin.

15. W jakim celu stosuje się kurtyny powietrzne?

Rozwiązanie to pozwala stworzyć w otwartych drzwiach niewidzialną przestrzeń, która stwarza barierę, dzięki której do środka pomieszczenia nie jest wpuszczane chłodne powietrze z zewnątrz. Pozwala to na zapobieganie przeciągom, zwiększenie komfortu przebywania w pomieszczeniach, a także oszczędność energii.

16. Jak działają grzejniki konwekcyjne?

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii grzejniki konwekcyjne pobierają dołem zimne powietrze, które następnie zostaje ogrzane wewnątrz urządzenia. Podgrzane w ten sposób powietrze zostaje oddane górą, dzięki czemu zapewnia maksymalny komfort cieplny. System ten jest prosty w montażu, a także tani zarówno w montażu, jak i eksploatacji.

17. Dla kogo dedykowane są folie grzewcze pod lustro?

To proste rozwiązanie pozwala na wyeliminowanie problemu parujących luster. Dlatego dedykowane jest każdemu, kto pragnie pozbyć się ze swojej łazienki odwiecznego problemu zaparowanych po kąpieli luster oraz nieestetycznych smug spowodowanych ich przecieraniem. Folie grzewcze pod lustro sprawdzą się w prywatnych łazienkach, ale również w klubach fitness, strefach SPA i nie tylko.

18. Dlaczego pompy ciepła są rozwiązaniem ekologicznym?

Oferowane przez nas pompy ciepła pochodzą od cenionego na rynku producenta Stiebel Eltron. Bazują one na naturalnych źródłach energii, takich jak powietrze czy też woda. Co więcej, każdy z modeli może zostać uzupełniony między innymi o systemy fotowoltaiczne.

19. Czym kierować się przy wyborze firmy instalacyjnej?

Wszystkie te wymogi spełnia ekipa El-Krak z wieloletnim doświadczeniem w sprzedaży, instalacji oraz serwisowaniu systemów klimatyzacji, ogrzewania i nie tylko. A wszystko to na preferencyjnych warunkach cenowych.