Klimatyzacja

 

W dzisiejszych czasach systemy chłodzenia powietrza stanowią cywilizacyjny standard i są powszechnie instalowane nie tylko w budynkach biurowych, punktach handlowo-usługowych, lecz także obiektach użyteczności publicznej czy w prywatnych lokalach. Specjalnością firmy EL-KRAK z Krakowa jest klimatyzacja. Zajmujemy się zarówno montażem urządzeń, jak i też kompleksowym serwisowaniem i naprawą.

W naszej ofercie mogą Państwo znaleźć urządzenia renomowanych światowych producentów. Dzięki nim klimatyzacja działa na najwyższym możliwym poziomie i zapewnia optymalny przepływ powietrza w pomieszczeniu. Gwarantuje to tym samym odpowiednie warunki do pracy, nauki oraz odpoczynku. Nasze urządzenia cechuje nie tylko doskonałe działanie, funkcjonalność oraz łatwość sterowania, ale również atrakcyjny design, dzięki czemu doskonale wpasowują się w aranżację każdego wnętrza.

Jako profesjonaliści w tej dziedzinie służymy Państwu pomocą i radą w zakresie wyboru najlepszego możliwego sprzętu, którego wydajność, design oraz rozmiar będzie dostosowany do warunków pomieszczenia, w którym jest montowana klimatyzacja. Przy proponowaniu konkretnego rozwiązania bierzemy również pod uwagę oczekiwania i wymagania klienta, i na podstawie tych dwóch czynników dobieramy najlepszy możliwy sprzęt.

Poza doradztwem i dystrybucją urządzeń, zajmujemy się także ich profesjonalnym montażem. Najlepszym potwierdzeniem naszych kwalifikacji w zakresie montażu klimatyzacji są otrzymane autoryzowane certyfikaty. Z naszych usług skorzystało już wielu inwestorów, głównie na terenie Krakowa i okolic, którzy dzięki instalacji urządzeń w swoich pomieszczeniach biurowych, handlowych i usługowych, znacznie podnieśli komfort ich użytkowania.

Kolejną usługą, którą oferujemy naszym klientom jest gruntowny serwis klimatyzacji. Aby zamontowane przez nas systemy mogły pracować z pełną wydajnością, a także były bezpieczne dla wszystkich użytkowników, konieczne jest przeprowadzanie szczegółowego serwisu przynajmniej dwa razy do roku. Klimatyzacja, która jest regularnie czyszczona znacznie poprawia jakość powietrza w pomieszczeniu, zużywa mniej energii, a także nie stwarza dobrych warunków dla rozwoju niebezpiecznych dla zdrowia człowieka grzybów i bakterii.

Podczas serwisowania, zespół naszych specjalistów zajmuje się między innymi: dezynfekcją oraz kompleksowym wyczyszczeniem parownika i skraplacza. Następnie czyści się filtry klimatyzacji, a także wykonuje pomiary sprawności elektrycznej. W dalszej kolejności sprawdzamy układ freonowy, gdzie dokonujemy pomiarów i regulacji ciśnienia freonu, oraz uzupełniamy zasoby czynnika chłodniczego jeżeli występuje taka potrzeba. Na końcu nasi pracownicy sprawdzają drożność systemu skraplania, a także przeprowadzają testy urządzenia polegające na kontroli temperatury powietrza.

W naszej ofercie znajdą Państwo urządzenia chłodzące najlepszych marek, które są powszechnie instalowane na całym świecie. Są to między innymi:

LG     //     > AUX     //     > GREE     //     > MITSUBISHI     //     > TOSHIBA     //     > SAMSUNG     //     > KAISAI     //     > MDV     //     > MIDEA     //     > DAIKIN

Nasza oferta jest również zróżnicowana pod kątem wydajności i wielkości urządzeń.

Proponujemy rozwiązania dedykowane dla mieszkań czy mniejszych pomieszczeń biurowych, jakimi są klimatyzatory pokojowe. Ich montaż jest szybki a system filtracji i regulacji przepływu powietrza jest dostosowany do wymagań użytkowników. Doskonale pracują w niskich temperaturach, a ich wyjątkowy design umożliwia dopasowanie ich do każdego wnętrza.

Wśród rozwiązań komercyjnych, przeznaczonych dla większych budynków i pomieszczeń również możemy Państwu zaproponować kilka różnych klimatyzatorów, do których należą:

  • Kasetonowe, które są powszechnie instalowane przede wszystkim w hotelach, restauracjach czy większych biurach. Wielokierunkowy przepływ powietrza, filtr wielokrotnego użycia, cicha praca oraz wbudowana funkcja grzania i chłodzenia – to największe zalety tych urządzeń.
  • Kanałowe, instalowane w sufitach i dedykowane dla większych budynków i pomieszczeń, takich jak sale koncertowe, hotele czy biurowce. Wyróżniają się przede wszystkim niewidocznym montażem (urządzenie jest schowane w suficie), a także szeregiem dodatkowych funkcji.
  • Przypodłogowo-sufitowe podstropowe, cenione przede wszystkim ze względu na różnorodność montażu. Ten typ klimatyzatorów można z powodzeniem zainstalować na ścianach, suficie oraz podłodze. Płaska konstrukcja gwarantuje cichą pracę urządzenia oraz możliwość zasysania powietrza z zewnątrz.
  • Systemy Multi, a więc zbiór jednostek wewnętrznych, które są podłączone do jednego klimatyzatora zewnętrznego. Prostota w obsłudze, przyjemny i prosty montaż oraz wysoka sprawność tych urządzeń, to główne czynniki, dla których na ich instalacje decyduje się wiele budynków wielko powierzchniowych. Posiadamy autoryzowane certyfikaty partnerów serwisowych, co gwarantuje, że serwis Państwa klimatyzacji przeprowadzimy zgodnie z najwyższymi standardami.