Piece akumulacyjne

Zerwij z mitem! Koszty ogrzewania prądem elektrycznym nie muszą być horrendalnie wysokie.

Dostępne w ofercie piece akumulacyjne umożliwiają znaczne oszczędności dotyczące ogrzewania domu dzięki opcji gromadzenia ciepła w korzystnych warunkach cenowych. Oddawanie energii cieplnej można dostosowywać do swoich preferencji za pomocą precyzyjnych ustawień. Największą zaletą tego systemu jest wygoda użytkowania, zapewniona przez sterowniki elektroniczne.

Proponowane modele stanowią nową generację urządzeń grzewczych, które wyróżniają się ergonomicznością i komfortem użytkowania, a także oszczędnym działaniem.

Szeroki wybór modeli z rozładowaniem dynamicznym lub statycznym pozwala na zaplanowanie instalacji indywidualnie do każdego pomieszczenia, co pozwala maksymalnie dopasować ją do warunków i potrzeb. Jest to rozwiązanie ekonomiczne, o niskim koszcie inwestycji i eksploatacji. Piece akumulacyjne są często wykorzystywane w modernizowanych budynkach oraz w mieszkaniach, ponieważ są niezwykle proste w instalacji. Precyzyjne sterowanie i regulowanie temperatury pozwala na stworzenie w pełni komfortowych warunków we wnętrzach.

 

Modele tego typu można z powodzeniem wykorzystywać w:

 

  • budynkach mieszkalnych
  • domach letniskowych
  • biurach
  • sklepach
  • obiektach sportowych
  • szkołach
  • gabinetach lekarskich
  • kościołach

 

Zasada działania:

          

 

Działanie urządzeń tego typu opiera się na gromadzeniu energii cieplnej w czasie, kiedy wykorzystywana jest tańsza energia elektryczna. Zostaje ona później oddawana przez całą dobę, co pozwala na znaczne zaoszczędzenie na ogrzewaniu pomieszczeń. Urządzenia pracują w dwóch etapach – ładowania, gdzie energia zostaje przeznaczona do nagrzania całego układu oraz rozładowania, w którym ciepło zostaje oddane do otoczenia. Większość modeli oddaje ciepło za pomocą promieniowania i konwekcji, natomiast wersje z dynamicznym rozładowaniem wykorzystują nadmuch wentylatora, który jest odpowiednio sterowany.

Uproszczony dobór mocy piecy do kubatury pomieszczeń:
Kubatura
do ogrzewania [m3]
Moc pieca [kW]
30 2
50 3
60 4
80 5
95 6
110 7

 

Przygotowanie instalacji pod montaż pieca (plik DOC 38kB)

Zapraszamy do zapoznania się z naszą szczegółową ofertą na piece akumulacyjne umieszczoną w lewym górnym rogu strony lub pod numerem tel. 693-534-995.