Piece akumulacyjne

Zerwij z mitem! Koszty ogrzewania prądem elektrycznym nie muszą być horrendalnie wysokie.

Dostępne w ofercie piece akumulacyjne umożliwiają znaczne oszczędności dotyczące ogrzewania domu dzięki opcji gromadzenia ciepła w korzystnych warunkach cenowych. Oddawanie energii cieplnej można dostosowywać do swoich preferencji za pomocą precyzyjnych ustawień. Największą zaletą tego systemu jest wygoda użytkowania, zapewniona przez sterowniki elektroniczne.

Piec akumulacyjny

Proponowane modele stanowią nową generację urządzeń grzewczych, które wyróżniają się ergonomicznością i komfortem użytkowania, a także oszczędnym działaniem.

Szeroki wybór modeli z rozładowaniem dynamicznym lub statycznym pozwala na zaplanowanie instalacji indywidualnie do każdego pomieszczenia, co pozwala maksymalnie dopasować ją do warunków i potrzeb. Jest to rozwiązanie ekonomiczne, o niskim koszcie inwestycji i eksploatacji. Piece akumulacyjne są często wykorzystywane w modernizowanych budynkach oraz w mieszkaniach, ponieważ są niezwykle proste w instalacji. Precyzyjne sterowanie i regulowanie temperatury pozwala na stworzenie w pełni komfortowych warunków we wnętrzach.

Modele tego typu można z powodzeniem wykorzystywać w:

piece akumulacyjne

  • budynkach mieszkalnych
  • domach letniskowych
  • biurach
  • sklepach
  • obiektach sportowych
  • szkołach
  • gabinetach lekarskich
  • kościołach

Nowoczesne urządzenia na prąd, które posiadają dużą powierzchnię cieplną, stanowią w ostatnim czasie bardzo popularną metodę grzewczą. Urządzenia tego typu mogą pełnić funkcję uzupełnienia innego źródła ciepła, na przykład kominka bądź być jednym sposobem ogrzewania powierzchni domu czy mieszkania. Piec akumulacyjny elektryczny ma wiele zalet, o których możesz przeczytać poniżej. My jesteśmy firmą, która od wielu lat zajmuje się doradztwem oraz wykonawstwem systemów cieplnych bazujących na piecach zasilanych prądem właśnie.

Gdzie mogą się sprawdzić piece akumulacyjne?

Oferowane przez naszą firmę z Krakowa urządzenia elektryczne są niezwykle uniwersalne. Z powodzeniem można je zastosować do generowania ciepła na przykład w budynkach mieszkalnych (domach i mieszkaniach). Ogrzewanie akumulacyjne to również świetna opcja na ocieplenie różnego typu domków letniskowych. Urządzenia tak działające bardzo często są także stosowane w szkołach, biurach czy gabinetach lekarskich, a nawet kościołach i obiektach sportowych.

Ogrzewanie elektryczne akumulacyjne – zalety

Znajdujące się w o bogatej ofercie naszej firmy urządzenia zasilane energią elektryczną mają wiele zalet. Tą najbardziej istotną dla wielu osób są oczywiście koszty związane z użytkowaniem ich. Są one dosyć niskie ze względu na to, że oferowane przez nas grzejniki akumulacyjne wykorzystują tak zwaną nocną taryfę. Inną istotną zaletą tego typu urządzeń jest wygoda użytkowania ich wynikająca z braku konieczności montażu ich w oddzielnym pomieszczeniu takim jak, chociażby kotłownia. Decydując się na piec elektryczny z naszej oferty, nie musisz się także martwić magazynowaniem materiałów opałowych.

Kompleksowa pomoc w wyborze odpowiedniego urządzenia

Jako firma zajmująca się branżą grzewczą już wiele lat możemy Ci zaoferować nie tylko wysokiej jakości urządzenia, ale także nasze doradztwo w tej kwestii. Po poznaniu Twoich potrzeb wspólnie dobierzemy odpowiedni piec, który wygeneruje optymalny poziom ciepła w Twojej przestrzeni.

Zasada działania:

 

           zasada działania pieca akumulacyjnego

 

Działanie urządzeń tego typu opiera się na gromadzeniu energii cieplnej w czasie, kiedy wykorzystywana jest tańsza energia elektryczna. Zostaje ona później oddawana przez całą dobę, co pozwala na znaczne zaoszczędzenie na ogrzewaniu pomieszczeń. Urządzenia pracują w dwóch etapach – ładowania, gdzie energia zostaje przeznaczona do nagrzania całego układu oraz rozładowania, w którym ciepło zostaje oddane do otoczenia. Większość modeli oddaje ciepło za pomocą promieniowania i konwekcji, natomiast wersje z dynamicznym rozładowaniem wykorzystują nadmuch wentylatora, który jest odpowiednio sterowany.

 

Uproszczony dobór mocy piecy do kubatury pomieszczeń:
Kubatura
do ogrzewania [m3]
Moc pieca [kW]
30 2
50 3
60 4
80 5
95 6
110 7

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą szczegółową ofertą na piece akumulacyjne umieszczoną w lewym górnym rogu strony lub pod numerem tel. 693-534-995.