Pompy ciepła powietrze/woda

WPL 10 AC

Kompaktowa pompa ciepła WPL 10 AC do instalacji na zewnątrz budynku.

3 funkcje: ogrzewanie, chłodzenie i przygotowanie ciepłej wody użytkowej.

pompa ciepła WPL 10 AC

Wydajna pompa ciepła powietrze|woda WPL 10 AC jest skonstruowana szczególnie do nowych budynków. Służy do automatycznego ogrzewania wody grzewczej do temperatury zasilania +60°C. Przystosowana do ogrzewania podłogowego i grzejnikowego oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej. Zakres temperaturowy stosowania dla dolnego źródła (na wejściu do urządzenia): powietrze o temperaturze do -18°C. Pompa została wyposażona w elektroniczny zawór rozprężny zapewniający odpowiednie przegrzanie par czynnika przy zmiennych warunkach temperaturowych źródła ciepła. Urządzenie posiada fabrycznie wbudowane elementy zabezpieczające (czujnik wysokiego ciśnienia, czujnik niskiego ciśnienia, zabezpieczenie przed zamarzaniem) oraz ogranicznik prądu rozruchowego. System zabezpieczenia przed zamarzaniem wody grzewczej w systemie zapewnia wysoki współczynnik niezawodności. Pompa WPL 10 AC jest przystosowana do chłodzenia aktywnego budynku poprzez odbieranie ciepła z systemu grzewczego. Wykonanie kompaktowe dostępne w wersji do ustawienia na zewnątrz budynku (na podłożu lub zawieszeniu na konsoli naściennej). Obudowa metalowa jest lakierowana na kolor biały. Stylowe, doskonałe wzornictwo oraz małe gabaryty doskonale pasują do każdego projektu budowlanego.

 

WPL 10 I/IK

Kompaktowa pompa w dwóch wersjach ustawienia wewnątrz budynku, modeli I oraz IK.

pompa ciepła WPL 10 I/IK

Pompa ciepła WPL 10 I/IK powietrze/woda przystosowana do pracy w kaskadzie lub pojedynczych systemach. Kompaktowe wykonanie pozwala na dwa warianty ustawienia wewnątrz budynku. Obudowa metalowa lakierowana na kolor biały. Urządzenie fabrycznie wyposażone w grzałkę elektryczną o mocy 8,8 kW pozwalająca na prace w systemie biwalentnym monoenergetycznym, w rezultacie pozwala to na osiągniecie wysokich temperatur ciepłej wody użytkowej. Pompa posiada zabezpieczenie przed zamarzaniem w postaci dwóch czujników wysokiego i niskiego ciśnienia oraz ogranicznik prądu rozruchowego. Sterowanie urządzeniem odbywa się poprzez zewnętrzny regulator pogodowy.

 

WPL 13-23 E/cool

Nowoczesne, powietrzne pompy ciepła oferują innowacyjną technologię, która zapewnia ogrzewanie i chłodzenie. Wykonanie kompaktowe w 2 wersjach: wewnętrznej i zewnętrznej.

pompa ciepła WPL 13-23 E/cool

Pompa ciepła WPL typoszeregu 13-23 E/cool powietrze-woda pozwala na uzyskanie temperatury zasilania +60°C(!). W większości budynków ocieplonych, pompa może pracować z dotychczasową instalacją grzejnikową o dużej pojemności wodnej. Rozwiązanie to pozwala dodatkowo na akumulowanie ciepła (w zbiorniku buforowym) uzyskanego w ciągu dnia przy korzystniejszej temperaturze powietrza.

Zastosowany czynnik grzewczy (R 407C) transportujący ciepło między parownikiem a skraplaczem, jest w przypadku wycieku zupełnie nieszkodliwy dla otoczenia oraz nie powoduje efektu cieplarnianego.

Wersja WPL...Cool jest przystosowana do chłodzenia aktywnego poprzez odbieranie ciepła z systemu grzewczego. Niezwykle korzystne są doświadczenia w obiektach o całorocznym zapotrzebowaniu na ciepło, w obiektach o dużym wydatku zużytego powietrza wentylacyjnego (pływalnie, duże obiekty publiczne, zakłady produkcyjne), w branży hotelarskiej oraz na polach kempingowych.

 

WPL 33 HT

Dwusprężarkowa, inwerterowa pompa ciepła. Temperatura zasilania +75°C. Wykonanie kompaktowe w 2 wersjach: wewnętrznej i zewnętrznej.

pompa ciepła WPL 33 HTDwusprężarkowa, inwerterowa pompa ciepła WPL 33 HT powietrze-woda pozwala na uzyskanie temperatury zasilania +75°C(!). Jest przystosowana do ogrzewania podłogowego i grzejnikowego oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej. Sterowanie inwerterowe zapewnia optymalizację zużycia energii do aktualnego zapotrzebowania znacząco obniżając koszty eksploatacyjne przy jednoczesnym podwyższeniu komfortu użytkowania. Układ chłodniczy hermetycznie zamknięty i fabrycznie testowany pod kątem nieszczelności, zawiera ekologiczny czynnik chłodniczy R 407C. Dzięki kompaktowej budowie zajmuje małą powierzchnię zarówno przy ustawieniu na zewnątrz jak i wewnątrz budynku.

 

WPL 13/20 Basic

Idealna do nowobudowanych obiektów i modernizacji systemów grzewczych

pompa ciepła WPL 13/20 BasicPompa ciepła WPL...Basic to nowa, atrakcyjna cenowo propozycja w ofercie powietrznych pomp STIEBEL ELTRON.
Urządzenie służy do służy do automatycznego ogrzewania wody grzewczej do temperatury zasilania +60°C.
Fabrycznie wbudowana grzałka elektryczna o mocy 8,8 kW umożliwia eksploatację w systemie biwalentnym monoenergetycznym i pozwala na osiąganie wysokich temperatur ciepłej wody użytkowej.
Pompa jest przystosowana do ogrzewania podłogowego i grzejnikowego oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej.
Zakres temperaturowy stosowania dla dolnego źródła (na wejściu do urządzenia): powietrze o temperaturze do -20°C.
Pompa WPL...Basic została fabrycznie wyposażona w elementy zabezpieczające (czujnik wysokiego ciśnienia, czujnik niskiego ciśnienia, zabezpieczenie przed zamarzaniem) oraz ogranicznik prądu rozruchowego.
Elektroniczny zawór rozprężny zapewnia odpowiednie przegrzanie par czynnika przy zmiennych warunkach temperaturowych źródła ciepła.
System zabezpieczenia przed zamarzaniem wody grzewczej umożliwia osiągnięcie wysokiego współczynnika niezawodności i zabezpieczenia systemu grzewczego.
Przy temperaturze skraplacza na poziomie +8°C wbudowane zabezpieczenie przeciwmrozowe włącza pompę obiegową w obiegu pompy ciepła.

WPL Basic jest przystosowana do pracy pojedynczej lub w kaskadach.
Jest idealnym rozwiązaniem do nowobudowanych obiektów ze względu na bardzo atrakcyjny stosunek jakości do ceny.
Pompa nie wymaga prac ziemnych. Dzięki ustawieniu wewnątrz budynku jest idealna również w przypadku modernizacji systemów grzewczych.