Nagrzewnice FRICO

Przenośna nagrzewnica K 21, 2 kW

Nagrzewnica FRICO K-21

Przeznaczona przede wszystkim do ogrzewania niewielkich pomieszczeń – sprawdzi się doskonale w przyczepie kempingowej czy w domku letniskowym. Warto jednak po nagrzewnicę sięgnąć także przy jesiennych i zimowych pracach w garażu, a nawet w biurowym pokoju. Solidna konstrukcja z niekorodującej blachy i poręczny uchwyt umożliwiają bezpieczne przenoszenie urządzenia z miejsca na miejsce, przez co zawsze można z niej korzystać tam, gdzie akurat jest potrzebna.

Przenośna nagrzewnica K 21 działa na zasadzie samoregulacji umieszczonej w środku ceramicznej grzałki. Im bardziej się ona schładza, tym więcej ciepła wydziela urządzenie. W ten sposób można podnieść temperaturę nawet o 65 stopni!


Stacjonarna nagrzewnica serii CAT, 3 - 9 kW

Nagrzewnica FRICO - KOT

Jest odpowiednia do magazynów, warsztatów i garaży, a dzięki cichej pracy – także i do małych sklepów. Stacjonarna nagrzewnica serii CAT może być wykorzystywana także jako wentylator. By dobrze rozprowadzać ogrzane powietrze, urządzenie zostało wyposażone w uchwyt ścienny, który umożliwia montaż z nachyleniem pod kątem do 10 stopni. Kolejnym udogodnieniem jest możliwość zainstalowania termostatu, selektora mocy, a także wskaźnika czasu.

Dostępne modele to C 3, C 5 i C 9 – różnią się od siebie mocą. Im wyższa, z tym większym pomieszczeniem nagrzewnica stacjonarna sobie poradzi. Fakt ten, w połączeniu z prostotą montażu oznacza, że właściwie w każdym miejscu można zdecydować się na ten rodzaj ogrzewania. Solidna konstrukcja z blachy niekorodującej wpływa pozytywnie na żywotność urządzenia.


Przenośne nagrzewnice TIGER 2 – 9 kW, 15 kW, 20 i 30 kW

Nagrzewnica FRICO - TYGRYS

Sprawdzają się zarówno wtedy, gdy trzeba szybko ogrzać konkretne pomieszczenie, jak i wtedy, gdy wymagane jest jego osuszenie – przenośne nagrzewnie TIGER występują w kilku wariantach. Te urządzenia grzewczo-wentylacyjne, w zależności od mocy grzałek, są odpowiednie do małych pomieszczeń typu garaż czy warsztat, jak i do pomieszczeń przemysłowych czy większych sklepów.

Nagrzewnica ma ustawioną fabrycznie nastawę w zakresie 5 - 40 stopni. Obudowa z blachy zabezpieczonej przed korozją doskonale zabezpiecza urządzenie i wydłuża jego trwałość. Każdy z modeli wyposażono w kabel zasilający długości 1,8 metra, można je także zamontować na ścianie.


Stacjonarne nagrzewnice serii PANTHER 6-15 kW, 20 i 30 kW

Nagrzewnica FRICO - PANTERA

Urządzenia z tej serii mogą służyć zarówno jako źródło ogrzewania, jak i wentylacji czy nawet osuszania. Dostępne w kilku wariantach, różniących się od siebie mocą, stacjonarne nagrzewnice serii Panther zostały wyposażone w uchwyt montażowy, dzięki któremu strumień powietrza można skierować także na boki czy w dół. Modele od 6 do 15 kW sprawdzają się w średniej wielkości budynkach: warsztatach, sklepach czy halach, natomiast te o mocy od 20 do 30 kW są odpowiednie do pracy w dużych zakładach przemysłowych. Mimo dużej mocy, nagrzewnice pracują cicho, a ponieważ szybko rozprowadzają nagrzane powietrze, przebywanie w pomieszczeniach, w których działają, jest komfortowe.

Urządzenia mają obudowę wykonaną z blachy, zabezpieczonej przed korozją. Dobrać do nich można wiele akcesoriów i dodatkowych opcji sterowania: zdecydować się można na komorę mieszania, łączącą ogrzewanie i wentylację, a także na przekaźnik czasowy, zewnętrzny termostat czy automatyczny regulator przepustnicy i temperatury. Do zamówienia osobno jest także panel sterowania, pozwalający na obsługę do sześciu urządzeń naraz.

Modele od 6 do 15 kW można podłączyć do zasilania 135 – 440/500V3~, natomiast modele 20 kW i 30 kW: do 305 – 440/500V3~.


Stacjonarna nagrzewnica serii ELEKTRA, 3 – 15 kW

Nagrzewnica FRICO - ELEKTRA

Przeznaczone do pracy w najbardziej ekstremalnych warunkach – do myjni, gdzie istnieje zagrożenie korozją, do pomieszczeń zagrożonych zaprószeniem ognia, na statkach, a nawet tam, gdzie temperatura dochodzi do 70 stopni Celsjusza. Stacjonarne nagrzewnice z serii Elektra występują w 4 wariantach, ze względu na przewidziane środowisko pracy. W każdym wariancie znajdują się urządzenia o różnej mocy.

Nagrzewnice dzielą się na typy:

  • H – do pracy w wysokich temperaturach - do 70 stopni;
  • F – do osuszania i ogrzewanie środowisk o wyższym stopniu zagrożenia pożarowego, te urządzenia mają przewód z wtyczką CEE i są całkowicie przenośne;
  • V – odporny na wibrację i wilgoć, do pracy w przemyśle morskim i na statkach;
  • C – wyposażony w kwasoodporną obudowę i przeznaczony do miejsc o wysokim poziomie wilgotności, jak oczyszczalnie ścieków czy myjnie.

Choć przewidziana głównie do użytku stacjonarnego, każda nagrzewnica tej serii ma ruchome uchwyty – można zmienić ich ustawienie, co pozwala na wykorzystywanie każdej maszyny jako przenośnej. Wszystkie urządzenia pracują wyjątkowo cicho, a obsługuje się zewnętrznym panelem sterowania lub zewnętrznym termostatem (typ H).