Grzejniki konwekcyjne

Zapewnienie odpowiedniego komfortu cieplnego w pomieszczeniu wcale nie musi być skomplikowanym, kosztownym zadaniem - wystarczy skorzystać z nowoczesnej technologii. Właśnie ją stosują grzejniki konwekcyjne, których zasada działania opiera się na pobieraniu zimnego powietrza dołem i podwyższanie jego temperatury wewnątrz urządzenia. Następnie ciepłe powietrze oddawane jest górą, zapewniając właściwy komfort cieplny w pomieszczeniu.

Oferujemy grzejniki konwektorowe trzech renomowanych producentów - Atlantic, AEG oraz Termoval. Wszystkie wyróżniają się doskonałą wydajnością, sprawnie rozprowadzając ciepłe powietrze, a jednocześnie pozostając sprzętem energooszczędnym. Można je wykorzystać nie tylko w sypialniach, pokojach dziecięcych, łazienkach i w piwnicach, ale również w domkach letniskowych.

Do najważniejszych atutów, którymi wyróżniają się nasze grzejniki konwekcyjne należą:

Niewielkie koszty instalacji, w porównaniu do innych rozwiązań grzewczych:

  • Nie istnieje konieczność instalacji kotłów, instalacji wodnej c.o., jak i przygotowywania izolacji cieplnej przewodów. Nie ma również potrzeby dodatkowej ochrony komina przed spalinami, jak i wykorzystywania odrębnej powierzchni na kotłownię.
  • Dzięki zasilaniu jednofazowemu (220V i 50Hz) nie ma potrzeby dokonywania jakichkolwiek zmian w funkcjonującej już instalacji elektrycznej, która została wykonana zgodnie z obowiązującymi regulacjami energetycznymi.
  • Łatwość montażu na dowolnych rodzajach ścian – drewnianych, murowanych, malowanych, jak również tych pokrytych tapetami – bez ryzyka ich uszkodzenia, zarówno przy pierwotnym urządzaniu pomieszczeń, jak i przy prowadzeniu remontów.

 

Grzejniki konwekcyjne STIEBEL ELTRON

Szybkie i sprawne grzejniki konwekcyjne STIEBEL ELTRON pozwalają na ekonomiczne ogrzanie różnego rodzaju pomieszczeń. Możliwa jest prosta regulacja temperatury, jak również rozprowadzenie ciepłego powietrza dzięki naturalnej cyrkulacji. Doskonale sprawdzą się zarówno w pokoju, łazience, jak i w domku letniskowym.

Grzejniki konwekcyjne Thermoval

Nowa seria grzejników konwektorowych Thermoval to  nowoczesne i niezawodne rozwiązanie w zakresie elektrycznego ogrzewania pomieszczeń. Grzejniki w procesie grzania wykorzystują zjawisko konwekcji powietrza, wymuszonego obiegu zwanego również „efektem kominowym”.