Pompy ciepła solanka/woda

WPC 04-13 /cool

Najwyższe współczynniki efektywności do 5,0 (COP). Wydajność i styl. Zupełnie nowa konstrukcja z odłączanym modułem chłodniczym.

pompa ciepła WPC 04-13 /coolKompaktowa pompa ciepła solanka | woda z wbudowanym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej o pojemności 200 litrów świetnie nadaje się do montażu w małych, ciasnych pomieszczeniach. Zajmuje małą powierzchnię wewnątrz budynku ? tylko 0,42 m2. Zastosowanie i optymalny dobór najlepszych materiałów/komponentów oraz najnowocześniejsza technologia produkcji pozwoliły na uzyskanie najwyższych współczynników efektywności energetycznej na rynku COP = 5,0! Pompa przystosowana jest do pracy w systemach ogrzewania podłogowego, grzejnikowego oraz ciepłej wody użytkowej. Nowa konstrukcja pompy ciepła umożliwia oddzielenie układu chłodniczego (górna część) od układu zasobnika (dolna część), co pozwala na zoptymalizowanie i ułatwienie transportu pompy ciepła do miejsca docelowego montażu. Zasobnik grzany jest w układzie bezpośrednim poprzez wbudowaną wewnątrz wężownicę, co znacznie skraca czas grzania oraz zwiększa komfort użytkowania. Urządzenie wyposażone jest fabrycznie w elementy zabezpieczające oraz w ogranicznik prądu rozruchowego. W pompach ciepła serii WPC...cool dodatkowo wbudowany jest wymiennik płytowy chłodzenia pasywnego oraz zawór 3-drogowy do przełączania między ogrzewaniem a chłodzeniem.

 

WPF 04-16 /cool

Najwyższe współczynniki efektywności do 5,0 (COP). Nowoczesna konstrukcja z wysokim poziomem integracji elementów umożliwia szybki i bezpieczny montaż.>

pompa ciepła WPF 04-16 /coolWysokoefektywna pompa ciepła solanka | woda do instalacji wewnątrz budynku, charakteryzująca się najwyższym współczynnikiem efektywności energetycznej na rynku COP=5,0! Jest potężnym dostawcą energii użytkowej potrzebnej do ogrzania budynku i wody użytkowej. Przystosowana do pracy w systemach ogrzewania podłogowego, grzejnikowego oraz ciepłej wody użytkowej. Wyposażona fabrycznie w elementy zabezpieczające oraz ogranicznik prądu rozruchowego. W wyposażeniu standardowym (zabudowane w urządzeniu) są również: elektroniczna pompa obiegowa dolnego i górnego źródła, 3-drogowy zawór przełączający c.o./c.w.u., 2 naczynia wzbiorcze solanki i systemu grzewczego o pojemności 24 litrów każde, kompletna grupa bezpieczeństwa, blok izolowanych przyłączy elastycznych. Pompa ciepła posiada fabrycznie wbudowane elektryczne ogrzewanie dodatkowe/awaryjne (DHC) ? 3-stopniową grzałkę elektryczną o mocy 2,9 / 5,8 / 8,8kW. Pompa pracuje w systemie solanka-woda. Realna temperatura zasilania +60°C. Zakres temperaturowy stosowania dla dolnego źródła (na wejściu do urządzenia): solanka: -5°C do +20°C. Wersja WPF...cool z wbudowanym dodatkowym wymiennikiem płytowym i zaworem przełączającym do automatycznego pasywnego chłodzenia.

 

WPF 5-16 basic

Cicha w pracy. Idealna do rozbudowanych systemów.

pompa ciepła WPF 5-16 basic

 

Pompa WPF jest potężnym dostawcą energii użytkowej potrzebnej do ogrzania budynku i wody użytkowej. Urządzenie działa na bazie sprężarki SCROLL z wbudowaną pompą obiegową zbiornika buforowego i zasobnika c.w.u. zaworem przełączającym, grzałką elektryczną 8,8 kW jako dodatkowa dostępną mocą grzewczą. Grzałka umożliwia eksploatację w systemie biwalentnym monoenergetycznym i pozwala na osiąganie wysokich temperatur wody użytkowej. Pompa pracuje w systemach solanka-woda lub woda-woda. Realna temperatura zasilania +60°C. Zakres temperaturowy stosowania dla dolnego źródła (na wejściu do urządzenia): solanka: -5°C do +20°C, woda: +7°C do+20°C. Elementy obudowy zewnętrznej wykonane z blachy stalowej cynkowanej ogniowo i lakierowanej lakierem piecowym.

 

WPF 20-66 / 27 HT

Pompa do obiektów o dużym zapotrzebowaniu na moc, do rozbudowanych systemów kaskadowych. Model 27 HT odpowiedni do starych budynków.

pompa ciepła WPF 20-66 / 27 HTPompa ciepła WPF wyróżnia się konstrukcją i obudową wykonaną na najwyższym poziomie jakościowym. Jest przeznaczona do obiektów o dużym zapotrzebowaniu na ciepło: bloków, apartamentowców , pomieszczeń przemysłowych. System tłumienia i amortyzowania kompresorów zadziwia swoją skutecznością. Mimo swojej mocy urządzenie pozwala na pominięcie problemu hałasu przy planowaniu kotłowni. Urządzenie wyposażone jest fabrycznie w elementy zabezpieczające (czujnik wysokiego i niskiego ciśnienia, zabezpieczenie przed zamarzaniem) oraz ogranicznik prądu rozruchowego. W systemach biwalentnych, maksymalna temperatura wody grzewczej przepływającej przez urządzenie będące w stanie spoczynku nie może przekraczać +75°C. Sterowanie odbywa się poprzez zewnętrzny regulator pogodowy za pośrednictwem złącza - BUS. Urządzenie pracuje w systemach solanka-woda lub woda-woda. Realna temperatura zasilania +60°C. Zakres temperaturowy stosowania dla dolnego źródła (na wejściu do urządzenia): solanka:-5°C do +20°C, woda +7°C do +20°C. Elementy obudowy zewnętrznej wykonane z blachy cynkowanej ogniowo i lakierowanej lakierem piecowym. W modelu WPF 27 HT realna temperatura zasilania wynosi +75°C, dlatego pompa jest odpowiednia do zastosowania w starych budynkach.

Idealna w dużym zapotrzebowaniu na moc!

Do obiektów o większym zapotrzebowaniu na moc STIEBEL ELTRON oferuje układy kaskadowe pomp ciepła. Pozwalają one na optymalne dostosowanie mocy systemu do chwilowego zapotrzebowania.
Koncepcja "kontenerowa" pomp WPF pozwala na budowę kaskad, których poszczególne moduły stawiane są w jednym na drugim. Maksymalnie ilość w kaskadzie - 6 sztuk, co pozwala na osiągnąć aż 400kW mocy.
Zaletami kaskad są: bardzo niskie koszty eksploatacji przy częściowym zapotrzebowaniu na ciepło, zredukowanie ryzyka awarii całego systemu. Żywotność i niezawodność systemu zwiększa się stosując wyrafinowane automatyki kontrolujące czas pracy poszczególnych jednostek.