kominiki elektryczne

Już dawno minęły czasy, kiedy tylko wybrani mogli sobie pozwolić na kominek w domu. Rozwój technologiczny sprawił, że obecnie nawet osoby mieszkające w blokach mieszkalnych mogą pozwolić sobie na przyjemność, jaką jest spokojny wieczór spędzony w salonie przed cicho trzeszczącymi polanami. W przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań kominki elektryczne nie wymagają żadnych dodatkowych starań, jeśli chodzi o ich instalację – zapomnij więc o przewodach odprowadzających dym oraz regularnym sprzątaniu sadzy czy znoszeniu drewna na opał.

Czyste ciepło – bez sadzy, bez węgla!

Kominki elektryczne są nie tylko bardzo łatwe w instalacji – są także wyjątkowo ekologiczne. Jedyne, czego potrzebują do działania, to energia elektryczna. Nie musisz także pamiętać o tym, żeby regularnie czyścić szybę paleniska – płomień, który widzisz, to tak naprawdę fantastyczna iluzja optyczna! Jak udało się osiągnąć taki efekt? Cały sekret tkwi w wykorzystaniu nowatorskiej technologii Opti-Myst, która dzięki zastosowaniu ultradźwięków oraz pary wodnej jest w stanie stworzyć iluzję trójwymiarowego, żywego płomienia. Całość podkreślona jest dyskretnymi diodami LED. Jedyne, co musisz zrobić, to co jakiś czas uzupełnić zbiornik na wodę – takie to proste!

Wygoda i szyk przede wszystkim

Kolejną przewagą kominka elektrycznego nad tradycyjnymi paleniskami jest niezrównany komfort użytkowania. Jako że kominek zasilany jest energią elektryczną, możesz nim sterować również za pomocą pilota! Otrzymujesz pełną kontrolę nad intensywnością płomieni oraz głośnością całej instalacji – wszystkim możesz wygodnie sterować z fotela, a następnie wyłączyć całość, kiedy tylko przyjdzie Ci na to ochota.

W naszym katalogu znajdziesz szereg różnych modeli nowoczesnych palenisk, które utrzymane są w różnorodnych stylistykach – oferujemy zarówno modele minimalistyczne, które idealnie wkomponują się w nowoczesny salon lub biuro, industrialne – wpasowujące się w najnowsze trendy designerskie – oraz bardziej klasyczne, wykorzystujące naturalne kolory drewna.